Materiały
budowlane

Krótka charakterystyka naszych materiałów

Każdy z surowców stosowanych przez naszą firmę odznacza się nieco innymi właściwościami, estetyką oraz dedykowanym sobie przeznaczeniem. Poniżej zamieszczamy zatem krótkie podsumowanie najważniejszych informacji na temat wykorzystywanych przez nas materiałów.

Laminam – płyty otrzymywane ze spieków kwarcowych, pochodzące od cenionej w Polsce firmy o tej samej nazwie. Składają się z naturalnych surowców takich jak: kwarc, granitowe skały, iły łupkowe oraz pigmenty ceramiczne. Do cech charakterystycznych płyt Laminamu należy przede wszystkim to, że można docinać je z bardzo dużą precyzją do niemal dowolnych rozmiarów.

Granit – materiał uznawany powszechnie za jeden z najtwardszych i najbardziej odpornych na eksploatację naturalnych kamieni. Jego struktura jest mocno zwarta oraz posiada wzmocnioną ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, zarysowaniami, intensywnym ciepłem oraz kwasami.

Onyx – niezwykle efektowny kamień o bardzo oryginalnej i egzotycznej urodzie. Składa się z licznych, zespojonych ze sobą warstw, pięknie kontrastujących swoimi odcieniami. Ze względu na umiarkowany poziom trwałości onyx polecamy stosować w miejscach nienarażonych na ruch o wysokim natężeniu.

Trawertyn – forma wapienia cechująca się w szczególności wysoką stabilnością kolorystyczną, strukturą posiadającą długie, atrakcyjne wizualnie smugi oraz pożądanym przez wielu projektantów efektem odbijania światła.

Marmur – skała osadowa powstająca z dolomitów i wapieni wystawionych na działanie intensywnego ciśnienia oraz wysokich temperatur. Marmur wyróżnia się m.in. bogatym rysunkiem (przeważnie w formie żył) oraz niezwykle obszernym zakresem dostępnych kolorów.

Schody

Trwałe i bezpieczne schody z kamienia naturalnego, schody wewnętrzne, schody zewnętrzne, stopnie.

Zobacz produkty

Elewacje
kamienne

Elementy elewacji wykonane z kamienia naturalnego, zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne.

Zobacz produkty

Posadzki
i płytki

Podłogi wyłożone kamieniem naturalnym w postaci płyt lub płytek. Mozaiki kamienne w ogrodzie.

Zobacz produkty

Kominki
kamienne

Kamień naturalny, to niezwykle często stosowany materiał do wykańczania kominków we wielu stylach.

Zobacz produkty

Parapety

Parapety wewnętrzne z granitu, marmuru, trawertynu, bądź onyksu. Piękne, trwałe, funkcjonalne, niezniszczalne…

Zobacz produkty

Blaty kuchenne
i łazienkowe

Blaty kuchenne i łazienkowe z kamienia naturalnego to najlepszy wybór dla osób ceniących wygodę i estetykę.

Zobacz produkty

Surowce

Materiały budowlane – są to przykładowe surowce, w celu zapoznania się z naszą ofertą zapraszamy do siedziby firmy.

Zobacz produkty