509 605 506 biuro@tombet.com.pl

Elewacje
kamienne

Elementy elewacji wykonane z kamienia naturalnego, zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne.

Każdy, kto ceni sobie łączenie wygody z elegancją, powinien rozważyć wykorzystanie kamienia naturalnego podczas projektowania elewacji budynku. Kamień naturalny, a w szczególności granit, dzięki swoim właściwościom fizykochemicznym pozostanie nienaruszony przez długie lata, nawet w najbardziej zanieczyszczonych śródmieściach. Łatwy w utrzymaniu czystości, występuje w licznej kolorystyce, przy tym świetnie zgrywa się z każdym kolorem ściany.

Chcesz złożyć zamówienie lub
potrzebujesz porady specjalisty?

Kamień na elewacji cieszy się dużym uznaniem zarówno ze strony architektów, jak i zwykłych użytkowników budynków. Jest to związane z licznymi zaletami naturalnego surowca. Elewacje kamienne wykorzystuje się w budownictwie od wielu lat i nic nie zwiastuje, aby miało się to zmienić w bliskiej przyszłości. Dlaczego zatem warto postawić na tego typu wykończenie? Powodów jest co najmniej kilka.

 

Zalety elewacji z kamienia

Najistotniejsza korzyść wynikająca z wykorzystania naturalnego surowca to unikatowy wygląd. W tej kwestii żaden sztuczny materiał nie dorówna kamiennym elementom elewacji. Różnicę widać na pierwszy rzut oka. To sprawia, że kamień jest chętnie wykorzystywany zwłaszcza w budynkach użyteczności publicznej, biurowcach i podobnych miejscach.

Oprócz znakomitej estetyki, elewacje z kamienia wyróżniają się trwałością. Są w stanie przetrwać dziesiątki lat bez utraty swojego pierwotnego wyglądu. Nie sposób zniszczyć je przypadkowymi uderzeniami czy zarysowaniami. Ponadto cechują się bardzo dobrą odpornością na pęknięcia oraz pozostałe uszkodzenia mechaniczne. Elementy elewacji bezproblemowo wytrzymują nagłą zmianę temperatury, co w przypadku innych materiałów mogłoby doprowadzić do mikropęknięć.

Trzeba jeszcze podkreślić łatwość utrzymania wykończenia z naturalnego kamienia. Nie wymaga drogich, specjalistycznych środków czyszczących. Do pielęgnacji elewacji kamiennej wystarczy zwykła szczotka oraz woda. Przydaje się też para pod ciśnieniem.

 

Elewacje kamienne do wyboru

W naszym zakładzie można zamówić wykończenie z różnego rodzaju kamienia. Posiadamy przede wszystkim granit, marmur i trawertyn. To najchętniej wybierane materiały ze względu na ich właściwości fizykochemiczne oraz piękno. Wybór rodzaju kamiennej elewacji zależy od osobistych preferencji. Prezentujemy na tyle szeroką ofertę – sam marmur występuje w wielu wersjach – aby każdy znalazł coś odpowiadającego potrzebom.

 

Indywidualna wycena elementów elewacji

Ostateczny koszt zamówienia opracowujemy na podstawie kilku czynników, takich jak rodzaj kamienia, rozmiar inwestycji, dodatkowe elementy elewacji itp. Zapewniamy w ten sposób uczciwą i korzystną dla naszych klientów wycenę. Na dodatek w siedzibie firmy doradzimy sposób wykończenia elementów.

Zapraszamy do współpracy. Wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo. Podczas rozmowy doradzimy wybór materiału na kamienną elewację i odpowiemy na wszelkie wątpliwości. Zachęcamy do zadawania nam pytań